| Collection: | Kinzers |
|---|---|
| Colors: | Dusty Coral, Taupe, Teal |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Collection: | Kinzers |
|---|---|
| Colors: | Dusty Coral, Taupe, Teal |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |