| Collection: | Leicester |
|---|---|
| Colors: | Navy, Charcoal, White, Yellow, Taupe, Light Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Collection: | Leicester |
|---|---|
| Colors: | Navy, Charcoal, White, Yellow, Taupe, Light Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |