| Collection: | Myrtletown |
|---|---|
| Colors: | Burgundy, Rust, Peach, Dusty Pink, Burnt Orange |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.16" |
| Fringe Length: | 0.6" |











