| Collection: | Walpole |
|---|---|
| Colors: | Teal, Dusty Coral, Light Brown, Navy, Pink, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 90% NZ Wool, 10% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 1" |
| Collection: | Walpole |
|---|---|
| Colors: | Teal, Dusty Coral, Light Brown, Navy, Pink, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 90% NZ Wool, 10% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 1" |