| Collection: | Alyssa |
|---|---|
| Colors: | Beige, Light Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Solid |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Collection: | Alyssa |
|---|---|
| Colors: | Beige, Light Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Solid |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |