| Collection: | Amondi |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Medium Gray, Cream, Dark Brown, Mustard, Olive |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polypropylene, 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
| Collection: | Amondi |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Medium Gray, Cream, Dark Brown, Mustard, Olive |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polypropylene, 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |