| Collection: | Siraj |
|---|---|
| Colors: | White, Light Gray, Ivory, Light Brown, Beige, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |
| Collection: | Siraj |
|---|---|
| Colors: | White, Light Gray, Ivory, Light Brown, Beige, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |